Alban Skenderaj - Jolie

9 Ιαν 2021
973 119 προβολές

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Σχόλια
 • Hello all !!! Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!! Ju falenderoj nga zemra !!!

  Technology SupportTechnology SupportΠριν ώρα
 • kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

  Rako GjiniRako GjiniΠριν 4 ώρες
 • O Jolie Jolie Jolie ku je Jolie 😍😍ja ku jam 🤪🙈

  Miranda OzuniMiranda OzuniΠριν 8 ώρες
 • Kenge super ,bravo

  Az AzAz AzΠριν 21 ώρα
 • Cest une des meilleure musique au monde

  Edouard DésertEdouard DésertΠριν 23 ώρες
 • Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

  Donika XhakaniDonika XhakaniΠριν ημέρα
 • Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

  Nails by meNails by meΠριν ημέρα
 • Great tune 👍

  Abs CAbs CΠριν ημέρα
 • KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

  Maria BalliuMaria BalliuΠριν 2 ημέρες
 • Super keng si gjithmon 🤩🤩

  pamela Hyrapamela HyraΠριν 2 ημέρες
 • LLakë

  Kejsi KejsiKejsi KejsiΠριν 2 ημέρες
 • 👏👏👏🇦🇱

  Linda CobajLinda CobajΠριν 2 ημέρες
 • Alban je super je zemer

  Alkinida MusarajAlkinida MusarajΠριν 3 ημέρες
 • Love thiss😍

  Fatjon BalajFatjon BalajΠριν 3 ημέρες
 • grworld.info/fund/oqVvhLref5uKs44/b-nteo

  Abona HoxhaAbona HoxhaΠριν 3 ημέρες
 • Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

  PIXEL ProductionPIXEL ProductionΠριν 4 ημέρες
 • Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

  Fabjo DemaFabjo DemaΠριν 4 ημέρες
 • Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

  Florian GjokaFlorian GjokaΠριν 4 ημέρες
  • Live grworld.info/fund/oqVvhLref5uKs44/b-nteo

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 3 ημέρες
 • me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

  sokin jonsokin jonΠριν 4 ημέρες
 • Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

  TironcjaTironcjaΠριν 4 ημέρες
  • Live grworld.info/fund/oqVvhLref5uKs44/b-nteo

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 3 ημέρες
 • Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

  Rossella HoxhaRossella HoxhaΠριν 5 ημέρες
  • Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

   sokin jonsokin jonΠριν 4 ημέρες
 • Replay non stop

  ermira bytyqiermira bytyqiΠριν 5 ημέρες
 • You are the best

  aola wiliaola wiliΠριν 5 ημέρες
 • Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

  Xhemi SpahoXhemi SpahoΠριν 5 ημέρες
 • 😊

  자연의 소리자연의 소리Πριν 6 ημέρες
 • 👍

  Bashkim KadishaniBashkim KadishaniΠριν 6 ημέρες
 • perfect song bana 👌

  TrimoO'TrimoO'Πριν 6 ημέρες
  • Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

   aola wiliaola wiliΠριν 5 ημέρες
 • Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

  Shauka HodanShauka HodanΠριν 6 ημέρες
 • 😭😭😭😭😭

  H TahirajH TahirajΠριν 6 ημέρες
 • Bukur !!!

  Elusive EagleElusive EagleΠριν 7 ημέρες
 • Omg kjo eshte mrekulli

  alessia denaroalessia denaroΠριν 7 ημέρες
  • Live grworld.info/fund/oqVvhLref5uKs44/b-nteo

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 3 ημέρες
 • Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

  Rebecca AdelinaRebecca AdelinaΠριν 7 ημέρες
  • nice share

   Shauka HodanShauka HodanΠριν 6 ημέρες
 • Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

  Elona HoxhajElona HoxhajΠριν 7 ημέρες
 • Not good

  MERLINOMERLINOΠριν 7 ημέρες
 • Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

  Super KevinSuper KevinΠριν 7 ημέρες
 • Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

  Linda VloreLinda VloreΠριν 7 ημέρες
 • Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

  Lizi105Lizi105Πριν 7 ημέρες
 • Bravo🙌🙌

  Shpresa BaciShpresa BaciΠριν 8 ημέρες
 • Artist i vertet

  art scorpioneart scorpioneΠριν 8 ημέρες
 • Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

  Vasilika PriftiVasilika PriftiΠριν 8 ημέρες
 • Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

  Soni PlasariSoni PlasariΠριν 8 ημέρες
 • My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

  hoiy vinosahoiy vinosaΠριν 8 ημέρες
 • Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

  Dile DileDile DileΠριν 8 ημέρες
 • 4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

  Leonard KollcakuLeonard KollcakuΠριν 8 ημέρες
 • ❤🤗

  Danjela BushgjokajDanjela BushgjokajΠριν 8 ημέρες
 • nice share

  KARDELEN KARDELENKARDELEN KARDELENΠριν 8 ημέρες
  • King Alban 😀

   hoiy vinosahoiy vinosaΠριν 8 ημέρες
 • Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

  Florika VrushiFlorika VrushiΠριν 9 ημέρες
 • Mbreti i muzikës ❤️

  Shana SinaShana SinaΠριν 9 ημέρες
 • Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

  abbsnn coseabbsnn coseΠριν 9 ημέρες
 • Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

  vana tsamivana tsamiΠριν 9 ημέρες
 • Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

  Nevila LameNevila LameΠριν 9 ημέρες
 • Q

  Mariglen XhaxhkaMariglen XhaxhkaΠριν 9 ημέρες
 • ❤️

  andreea radesandreea radesΠριν 9 ημέρες
  • Ssdfffc fx

   abbsnn coseabbsnn coseΠριν 9 ημέρες
 • Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

  Vlora LONDONVlora LONDONΠριν 9 ημέρες
 • Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

  Albana HallulliAlbana HallulliΠριν 9 ημέρες
  • like per kover ne faqen time

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 4 ημέρες
 • Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

  Muharrem MalokuMuharrem MalokuΠριν 9 ημέρες
  • faleminderit..gjithashtu

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 4 ημέρες
 • I love this 💋❣

  Marinela kumriaMarinela kumriaΠριν 9 ημέρες
 • Wow

  Blooming BubbleBlooming BubbleΠριν 9 ημέρες
 • My Name is Jolie 🥰

  Jolie GergenJolie GergenΠριν 9 ημέρες
  • Live grworld.info/fund/oqVvhLref5uKs44/b-nteo

   Piano ShqipPiano ShqipΠριν 3 ημέρες
 • King Alban 😀

  hakuna matata alwayshakuna matata alwaysΠριν 9 ημέρες
 • nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

  bilishu alissbilishu alissΠριν 10 ημέρες
 • Eshte gjigandi muzikes shqiptare

  Matius VloreMatius VloreΠριν 10 ημέρες
 • ✨👏✨

  Gledja PapaGledja PapaΠριν 10 ημέρες
 • ❤️

  enkela shabaenkela shabaΠριν 10 ημέρες
 • Nice ,I like it a lot 👌

  Lindi JohnnyLindi JohnnyΠριν 10 ημέρες
  • Artisti me I mire shqiptar forever👌

   bilishu alissbilishu alissΠριν 10 ημέρες
 • 🌺

  Ela CelikuEla CelikuΠριν 10 ημέρες
 • Ssdfffc fx

  Reina RexhepiReina RexhepiΠριν 10 ημέρες
 • Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

  New musicNew musicΠριν 10 ημέρες
 • O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

  Rama BajramRama BajramΠριν 10 ημέρες
 • Albaniens

  Rama BajramRama BajramΠριν 10 ημέρες
 • O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

  Zana ShaptejZana ShaptejΠριν 10 ημέρες
 • @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

  Eiverto TiciEiverto TiciΠριν 10 ημέρες
 • Kur je artist produkton mrekullira ✨

  Ethnic AlbanianEthnic AlbanianΠριν 10 ημέρες
 • Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

  Brunilda MehmetiBrunilda MehmetiΠριν 10 ημέρες
 • grworld.info/fund/rdeHZNeXjolnvI6j/b-nteohifni keto video boni laik

  adil shataadil shataΠριν 10 ημέρες
 • A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

  LUTA lutaLUTA lutaΠριν 10 ημέρες
 • Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

  Miranda EleziMiranda EleziΠριν 10 ημέρες
 • Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

  Bardha BardhaBardha BardhaΠριν 10 ημέρες
 • Artisti me I mire shqiptar forever👌

  Mario's blackmanMario's blackmanΠριν 10 ημέρες
 • 🎶🎶💜

  Klauda HariziKlauda HariziΠριν 10 ημέρες
 • My Jolin ❤️🌸

  Maelia LevryMaelia LevryΠριν 10 ημέρες
 • Good job 👌👍

  miko foinmiko foinΠριν 10 ημέρες
 • 🥀

  Entela MustafarajEntela MustafarajΠριν 10 ημέρες
 • Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

  Valentina GjoklekajValentina GjoklekajΠριν 10 ημέρες
 • p

  AkunaMatata47AkunaMatata47Πριν 10 ημέρες
 • nuk zhgenjen asnje here 👍

  ela gashiela gashiΠριν 10 ημέρες
  • Super keng Super artist

   miko foinmiko foinΠριν 10 ημέρες
 • Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️

  Toro ManToro ManΠριν 10 ημέρες
 • Albani thjesht unik

  Alda elmasAlda elmasΠριν 10 ημέρες
 • Love it

  Tina DemaTina DemaΠριν 11 ημέρες
 • Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh

  Drini DemaDrini DemaΠριν 11 ημέρες
 • Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.

  Leta MarjetaLeta MarjetaΠριν 11 ημέρες
 • E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉

  eneo vloreeneo vloreΠριν 11 ημέρες
 • Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x

  laura_official _laura_official _Πριν 11 ημέρες
 • ❤️❤️🥰🥰

  Brunela NushajBrunela NushajΠριν 11 ημέρες
 • puthje nga Franca 😘😘😘

  Licorne Des BoisLicorne Des BoisΠριν 11 ημέρες
 • Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!

  Armando AgalliuArmando AgalliuΠριν 11 ημέρες
 • 🤗🤗🎆🎆

  Aishe BaciAishe BaciΠριν 11 ημέρες
 • Is the best singer in Albania

  Klaivert BegoKlaivert BegoΠριν 11 ημέρες
 • Super keng Super artist

  Algers TafajAlgers TafajΠριν 11 ημέρες
 • Kot

  Megi _megiMegi _megiΠριν 11 ημέρες
GRworld